"مشکلات رایج در کولر گازی"

کولر گازی از دسته تجهیزات خنک کننده است که استفاده از آن بسیار رواج پیدا کرده است. با گذشت زمان و استفاده مکرر از کولر گازی ممکن است موجب بروز مشکلاتی در کولر گازی شود. در این بخش قصد داریم برخی از مشکلات رایج کولر گازی و چگونگی رفع آن ها را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

 

 یکی از اجزا در کولر گازی ، کندانسور هوا است که ممکن است گاهی به دلایلی از کار بیفتد. دلیل بروز این مشکل می تواند اختلال در اتصال برق، فیوزها و مدارها باشد. عدم نصب صحیح ترموستات نیز می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود. برای بررسی ترموستات ، درجه آن را به میزان پنج درجه کاهش دهید اگر ضربه نزد، مشکل می تواند از موتور و یا کمپرسور کولر گازی باشد. که در این صورت باید از تعمیرکار حرفه ای در زمینه کولر گازی برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

 

یکی از مشکلات رایج دیگر در کولر گازی ، خنک نکردن هوای اطراف به میزان کافی است. این مشکل می تواند به دلیلی نظیر بالا بودن درجه ترموستات (برای رفع آن درجه ترموستات را ۵ درج کم کنید) ، اواپراتور کثیف و یا عدم تناسب اندازه کولر گازی با محیط باشد. بنابراین در هنگام خرید کولر گازی به اندازه کولر گازی و تناسب آن با محیط توجه نمایید.

 

در برخی مواقع ممکن است اندازه کولر گازی با محیط متناسب باشد و کار کند ولی تولید هوای خنک نکند. در این صورت باید علاوه بر ترموستات در کولر گازی ، کندانسور در اسپیلت را نیز مورد بررسی قرار دهید. مسدود شدن و کثیف بودن این جز از کولر گازی می تواند منجر به بروز این مشکل شود. در صورت عدم کارکرد صحیح کولر گازی بعد از طی این مراحل، علت این مشکل می تواند به دلیل نبود سردکن کافی و یا کمپرسور معیوب باشد که تنها یک فرد متخصص قادر به رفع آن است.

 

خاموش و روشن شدن مکرر کولر گازی نیز می تواند به دلیل کثیف بودن اواپراتور و مسدود شدن کندانسور رخ دهد. در اکثر مواقع این مشکل با تمیز کردن کولر گازی رفع می شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید