تمام چیزی که باید از نشتی گاز فریون در کولر گازی بدانید

نشت گاز فریون چیست ؟

فریون یک گاز سنگین تر از هوا است که هنگام سرد شدن به مایع تبدیل میشود و از آن در داخل و خارج کولر گازی برای سرد/گرم شدن خانه شما استفاده میکنند.اگر بنا به دلایلی گاز فریون از دستگاه خارج شود، شما نشت فریون خواهید داشت و به سرعت باید مشکل را حل کنید.

خطرات نشت گاز فریون

اگر کولر گازی شما دچار کمبود گاز فریون شود ناکارآمد خواهد بود. با کاهش ۱۰ درصد از گاز فریون مصرف نیرو حدود ۲۰ درصد افزایش می یابد و در نتیجه هزینه قبض برق شما زیاد میشود.
نشت گاز فریون همچنین برای سلامت شما خطرناک است. حتی با وجود اینکه ممکن است اثرات طولانی مدت جدی نداشته باشد، با این حال استنشاق گاز فریون ممکن است باعث سرگیجه و احساس خفگی شود. کسانی که دچار مشکلات قلبی هستند در معرض خطر بیشتری قرار میگیرند.
نشت گاز فریون به محیط زیست نیز آسیب میزند و باعث میشود لایه ازن آسیب ببیند.

چگونه نشت گاز فریون را تشخیص دهیم؟

اگر کولر گازی به درستی کار نکرد و هنگام روشن بودن از آن بوی بدی به مشام رسید، کولر گازی شما احتمالا دچار نشت گاز فریون شده است.
برای تعمیر آن میتوانید از طریق “ثبت سفارش آنلاین” اقدام کنید تا در اولین فرصت تعمیرکاران متخصص ما برای بررسی و تعمیر به منزل شما مراجعه کنند.

شایع ترین دلایل نشت گاز

یکی از شایع ترین مشکلاتی که باعث نشت گاز میشود فرسایش فلز در طول زمان است. این مشکل میتواند با جایگزین کردن قسمت جزئی از آن برطرف شود اما اگر آسیب رسیده به آن بزرگ باشد باید کل دستگاه عوض شود.این یکی دیگر از دلایلی است که چرا پیدا کردن و تعمیر کردن زودهنگام نشت گاز فریون ارجحیت دارد.
آسیب رسیدن به بدنه کولر گازی هم میتواند باعث همچین مشکلی شود، بنابراین مراقب باشید که به بدنه کولر گازی آسیبی وارد نشود.
کولر گازی شما ممکن است از ابتدا دچار نشتی گاز فریون باشد مخصوصا اگر به درستی نصب نشده باشد.
برای اینکه مطمئن شوید کولر گازی شما بدون مشکل و به نحو احسن کار می کند، حداقل یکبار در سال برای بررسی آن با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. اگر عمر کولر گازی شما بیشتر از ۱۰ سال است بهتر است تصمیم به تعویض آن بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید