سامانه مدیریت هوشمند فن کوئل(کنترلر های غیر مرکزی

سیستم فن کوئل به عنوان یکی از متداولترین دستگاه های تهویه مطبوع در بسیاری از هتلها و متلها و ساختمانهای آپارتمانی و اداری و بیمارستانی استفاده میشود. به طور کلی از این سیستم در مواردی استفاده میشود که بخواهیم درجه حرارت هر فضا بطور جداگانه کنترل شود. همچنین با استفاده از این سیستم از انتقال آلودگی بین اتاقها جلوگیری خواهدشد.

 کنترل کننده هوشمند فن کویل با تایمر قابل برنامه ریزی روزانه و هفتگی :              
به کمک این کنترلر علاوه بر کنترل اتوماتیک دور فن کویل بر اساس دمای ست پوینت تنظیمی قابلیت برنامه ریزی جهت تنظیم ساعات کار روزانه وهفتگی میسر میباشد که با انجام این عمل صرفه جویی قابل ملاحظه ای (حداکثر تا ۳۵درصد ) در بخش تامین بار سرمایشی وگرمایشی در موتورخانه صورت میگیرد. خاموشی فن کویلها در ساعات غیر اداری از جمله روشهای مدیریت انرژی این کنترلر میباشد .

      کنترل کننده هوشمند فن کوئل (ترموستات هوشمند با دور اتوماتیک ):
به کمک این کنترلر دیجیتال که برروی فن کویلهای زمینی موجود نصب میگردد دور فن بر اساس دمای تنظیمی محیط بطور خودکار تغییر می کند که ضمن کاهش میزان مصرف برق فن ،بمیزان ۱۰-۱۵ درصد در میزان بار سرمایشی در تابستان و بار گرمایشی در زمستان صرفه جویی بعمل می آید . کنترل هوشمند و دقیق فن کویل ،کاهش سر وصدای ناشی از قطع و وصل موتور و نمایش دیجیتالی دمای اتاق از ویژگی های این کنترلر میباشد.

 با استفاده از تنظیمات موجود میتوان چند پارامتر را تنظیم کرد:
الف-دمای آسایش
ب-تنظیم دو زمان تاخیر مستقل برای تغییر از مود آسایش به اقتصادی و بر عکس
  از ویژگیهای برتر دیگر این سامانه امکان مدیریت هوشمند سیستم روشنایی با توجه به حضور فرد در اتاق میباشد . این سیستم برای کنترل خودکار روشنایی در محل هایی که عمده فعالیت ها بصورت نشسته و کم تردد در آن جریان دارد (بعنوان مثال اتاق کار ،کلاس درس ،اتاق کنفرانس ،رستوران و...)مناسب است .لذا حساسیت تشخیص این حسگرها از حسگرهای تشخیص حرکت بیشتر میباشد .این سیستم دارای دو خروجی مستقل برای کنترل روشنایی (با خروجی ۱)و کنترل سیستم سرمایشی نظیر کولر ، اسپیلت و فن کویل  (با خروجی ۲)را دارد .


    کنترل کننده هوشمند فن کویل با قابلیت تشخیص حضور فرد و با مود  اقتصادی :
این کنترلر هوشمند برای کنترل خودکار دمای اتاق بر اساس استفاده یا عدم استفاده از اتاق مناسب میباشد .بدین صورت در صورت استفاده از اتاق دمای آن در محدوده دمای آسایش (مثلا ۲۲ درجه سانتیگراد) تنظیم میشوند .همچنین در صورت عدم استفاده از اتاق بیش از زمان مشخص دمای آن در محدوده دمای اقتصادی (بعنوان مثال ۳۰ درجه سانتیگراد در تابستان و یا ۱۴ درجه سانتیگراد در زمستان )تنظیم میگردد.

این تغییر بصورت خودکار و بااتصال خروجی سنسور تشخیص حضور به ورودی کنترلر قابل انجام میباشد .با استفاده از کلید موجود بر روی ترموستات یا تغییر ورودی مخصوص  امکان انتخاب مود کاری زمستانی یا تابستانی وجود دارد .از قابلیتهای دیگر این ترموستات تنظیم دستی یا اتوماتیک سرعت فن برای فن کوئلهای چند سرعته میباشد.

با استفاده از پیچ های تنظیم میتوان چند پارامتر را تنظیم نمود :
-تنظیم میزان شدت روشنایی(لوکس)مورد نیاز برای محل مورد استفاده (خروجی ۱)
- تنظیم زمان خاموش شدن در صورت عدم استفاده از محل (هرخروجی تنظیم زمانی مستقل به خود را دارد )
-تنظیم حساسیت یا برد پوشش حسگر

 ویژگیهای منحصر بفرد این سامانه کنترلی:
-کنترل رادیاتور و سیستم سرمایشی
-کنترل فن کوئل
-کنترل سیستم حجم متغیر
-کنترل و مانیتورینگ دما ،وضعیت هوای اتاق ،رطوبت وهمچنین روشنایی و وضعیت پنجره ها

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید