چگونگی کار پرده هوا

وقتی به عنوان یک پرده هوای غیر گردشی استفاده می شود، هوا از طریق مکش وارد دستگاه می شود، وارد فن شده و توسط فن به سرعتش افزوده میشود. این حرکت سریع باعث حرکت هوا به داخل پلنیوم شده که به پخش هوا در تخلیه نازل امکان می دهد. پره های به شکل  یوروفویل در نازل، بخارهوای یکنواخت با حداقل آشفتگی ایجاد می کنند. تخلیه هوا از بین نازل، بخار را به سمت زمین پرتاب می کند. تقریباً %۸۰ هوا به درون پرده هوا و%۲۰ در جهت مخالف بر می گردد.

برای عملکرد بهینه دستگاه، زاویه نازل تخلیه باید درست تنظیم شود. نازل پرده هوا باید قابلیت تنظیم کردن داشته باشد تا بتوان آن را تا ۲۰ درجه به سمت بالا یا پایین پرده حرکت داد. می توان به طور افقی بالای در، یا به طور عمودی کنار یا هر دو طرف ورودی نصب کرد. نصب افقی بالای در احتمال آسیب به پرده هوا را به حداقل خود می رساند. اگر پرده هوا به طور عمودی نصب شود باید تمام نکات ایمنی رعایت شود.


تعمیر و نگهداری و نظافت دستگاه :
پرده های هوا به کمترین حد نگهداری نیاز دارند. نظافت برنامه ریزی شده، عملکرد و طول عمر دستگاه را تضمین می کند.

چرا باید پرده هوا را تمیز نگه دارید؟
۱- آلودگی که بر روی چرخهای دمنده انباشته می شود باعث نامتوازن شدن آنها شده، محور موتور را از هم ترازی خارج کرده و باعث سوختن موتور میشود.
۲-گرد و غبار ایجاد شده باعث انباشته شدن هوا در داخل شده و سبب سوختن موتور می شود.
۳- با انباشته شدن گرد و غبار بر روی چرخهای دمنده، دستگاه شروع به لرزیدن کرده و ایجاد صدا خواهد کرد.

پریود نظافت دستگاه:
بهترین زمان نظافت دستگاه حداقل یک بار در طی سه ماه است. در مواقعی که دستگاه در محیط بیش از حد غبار آلود، پر از خاک یا چرب است، بهتر است که هر دو هفته یک بار دستگاه تمیز شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید