تعمیر سیستم های تهویه مطبوع مرکزی

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی از دو بخش جداگانه تشکیل شده اند: چگالنده(کندانسور) و تبخیر کننده(اواپراتور). واحد چگالنده معمولاً در بیرون از منزل روی یک قطعه محکم بتونی قرار داده می شود. کویل تبخیر کننده نیز در داخل پلنیوم و یا محل اتصال کانال اصلی در بالای گرماساز جاسازی می شوند.بیشتر سیستم های تهویه مطبوع مرکزی به یک سیستم پخش هوای اجباری خانگی متصل هستند. بنابراین همان موتور، وزنده و کانال هایی که برای گرمایش استفاده می شوند برای توزیع هوای خنک از سیستم تهویه مطبوع نیز استفاده می شوند.

وقتی یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی در حال کار کردن است، هوای گرم داخل خانه از طریق کانال هوای برگشتی به داخل گرمازا جریان می یابد. این هوای گرم از طریق وزنده در امتداد کویل خنک تبخیری در داخل پلنیوم حرکت داده می شود و سپس از طریق کانال ها به داخل خانه وزیده می شود. زمانیکه سیستم تهویه مطبوع کار می کند ولی خانه خنک نمی شود، ممکن است اشکالی در سیستم توزیع پیش آمده باشد.

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی از دو بخش جداگانه تشکیل شده اند: واحد چگالنده که در بیرون از خانه روی قطعه ای محکم و بتونی قرار داده می شود و کویل تبخیری که در بالای بخش گرما زا قرار داده می شود.تبخیر کننده و چگالنده هر دو پلمپ شده هستند. بنابراین برای هر نوع تعمیر و نگهداری از آنها، غیر از نظافت معمولی می بایست از یک کارشناس خدمات زبده استفاده شود. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی قبل از شروع فصل گرما باید به دقت بررسی و تنظیم شوند.

به هر حال، تنها به همین بررسی سالیانه اکتفا نکنید. اگرچه شما خودتان نمی توانید خیلی از تعمیرات انجام دهید ولی روش های نگهداری بخصوصی وجود دارد که اگر آنها را انجام دهید می توانید سیستم تان را در بالاترین کارایی نگه دارید.

هشدار: قبل از انجام هر کاری بر روی سیستم مطمئن شوید که تبخیر کننده و چگالنده هر دو خاموش و از برق قطع هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید