وظیفه فن در پکیج

فن در پکیج وظیفه تخلیه محصولات احتراق و همچنین تامین هوای احتراق را برای برنر دارد.
حال قدرت فن برای اینکار وابسته به عواملی می باشد که در انتخاب آن باید دقت شود.

اولین و مهمترین آن میزان منواکسید کربن تولیدی در شعله حداکثر و با گازهایی که باعث احتراق ناقص میشوند مانند پروپان G21 می باشد که باید این میزان کمتر از ۱۰۰۰ppm باشد.
حال با افزایش قدرت فن میتوان این عدد را کاهش داد.
اما مشکلی که طراح با آن روبرو می شود و مجبور به افزایش تعداد صفحات برنر و قطر سوراخ نازلها میشود و به دنبال آن مجبور به افزایش قدرت فن میشود ضعیف بودن مبدل اصلی پکیج می باشد.
البته این مشکل اصلی بود و کنار آن فاصله برنر تا مبدل و همچنین نحوه هدایت هوا از بالای پکیج به زیر برنر نیز در قدرت فن تاثیر دارد.
وقتی ما قدرت طراح قدرت فن را افزایش میدهد به دلیل نداشتن علم کافی ناچارا صورت مسئله را پاک میکند و با در دسترس ترین مورد که همان فن می باشد مشکل را حل می نماید که در اینجا حق مصرف کننده ضایع شده و پکیج در قدرت مشابه گاز بیشتری مصرف میکند.
پکیج آریستون با ۱۱ صفحه برنر و فن ۳۰ وات توان ورودی ۲۶ کیلو وات را دارا می باشد که نشان از طراحی بسیار دقیق و مبدل اصلی قویتر می باشد.
پس مطمئن باشیم هر پکیجی تعداد برنر کمتر و فن ضعیفتر،توان مشابهی را با پکیج مشابه  خود با تعداد برند بیشتر داشته باشد پکیجی بسیار مهندسی و با پشتوانه محاسبات و تکنولوژی ساخت می باشد.
پس هیچگاه نباید بگوییم که در قدرت مشابه پکیجی که برند زیادی دارد قوی تر است.
همچنین بنده هیچگاه از گفتن این مسایل و آگاه نمودن مردم دست برنخواهم داشت تا زمانی که این پکیجهای چینی توسط خود مردم شریفمان رد شده و دیگر بازاری نداشته باشند تا کارخانجات چینی در آنجا ننشسته و با جان و مال مردم مملکت بزرگمان ایران بازی نکرده و آنرا به سخره نگیرند.
به امید اینکه روی تمامی محصولات موجود در کشورمان و حتی در بازارهای جهانی جمله MADE IN IRAN بدرخشد و همگان با دیدن این جمله با اعتماد کامل محصول را خریداری نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید