تولید اب گرم مصرفی توسط پکیج

در قسمت بالای مشعل هر پکیج، لوله‌هایی وجود دارند که از یک سمت آنها آب سرد وارد و از سمت دیگر آنها آب گرم خارج می‌شود. این لوله‌ها به صورت مجتمع طوری طراحی شده‌اند که به نحو مطلوب به دمای تعیین شده بر روی پکیج برسند و همچنین طراحی آنها به نحوی است که آب گرم به صورت یکنواخت توسط پکیج تامین شود.

در مسیر لوله یک سنسور جریان یا فلوسوئیچ قرار دارد که به منظور تشخیص باز شدن شیر آب گرم در پکیج نصب شده است. با باز شدن شیر آب گرم، سنسور جریان آب را تشخیص داده و بلافاصله دستور روشن شدن مشعل و پمپ را می­دهد و تا لحظاتی بعد آب گرم از پکیج به خروجی شیر می‌رسد. در برخی از انواع پکیج‌ها مخزن کوچکی جهت نگهداری مقدار کمی آب گرم وجود دارد که چند هدف را برآورده می‌کند:

-       اولا با وجود منبع آب گرم، کارکرد مشعل پایین آمده و عمر نهایی پکیج بالا می­رود.

-       ثانیا وجود این مخزن در پکیج، هدر رفت آب را می­کاهد. به نحوی که با وجود لوله برگشت آبگرم، انتظار برای خروج آب گرم از شیر کاهش یافته و به محض باز شدن شیر، اب با دمای مطلوب از شیر خارج می­شود.

-       این مخزن همچنین می‌تواند با کاهش طول لوله جاذب گرمای موجود در پکیج، از پوسیدگی و رسوب­گیری این لوله‌ها جلوگیری کند.

در بعضی از پکیج ها به جای استفاده مبدل " دو منظوره " از دو عدد مبدل استفاده می نمایند . که به مبدل اولیه و ثانویه شناخته می شوند . در مبدل اولیه آب مدار گرمایش گرم می شود و این عمل توسط شعله مستقیم مشعل انجام می گیرد . در مبدل ثانویه ، آب مدار بهداشتی گرم می شود و دیگر شعله در کارنیست .
جریان در مبدلها
جریان می تواند موافق یکدیگر ، باشد ، که بازدهی اندکی دارد جریان مخالف نیز وجود دارد . مانند جریان در مبدل " دو منظوره " که جریان آب گرمایشی مخالف جهت جریان آب بهداشتی است در جریان مخالف بازدهی بالاتر است .
البته تلفیق این جریان ها نیز می تواند وجود داشته باشد . برای نمونه می توان گفت ، جریان در مبدل ثانویه علاوه بر اینکه عمود بر هم می باشد ، مخالف یکدیگر نیز می باشد که همین ویژگی ، استفاده از مبدل ثانویه را ترویج نموده است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید