گرمایش در کولرگازی

گرمایش در کولرگازی

گرمایش کولرگازی به وسیله شیر 4راهه می باشد به شکلی که در زمستان از اواپراتور به جای کندانسور و از کندانسور به جای اواپرتور استفاده می شود.در این مورد باید نکاتی را در نظر داشت:

.     استقاده از هیتر مصرف برق که به همین دلیل مصرف برق بیشتر می شود.

  1. استفاده از شیر معکوس کننده، به خاطر اینکه کولرگازی در فصل سرد سال هم باید کار کند استهلاک آن بیشتر می شود. پمپ گرمایی هم به دلیل ارتباط با دمای بیرون راندمانش بیشتر می شود.

پمپ گرمایی

در سیستم پمپ گرمایی کارکرد توسط شیر چهارراه تغییر می کند یعنی در زمستان این شیر وقتی که به گرما نیاز داشته باشد گاز داغ خروجی از کمپرسور به اواپراتور می رود.

کنترل برفک زدایی در حالت گرمایش کولرگازی

در کولر گازی هایی که به صورت سرمایش و گرمایش می باشند وقتی که هوای بیرون به زیر صفر درجه می رسد باعث یخ زدگی کندانسور می شود در این حالت شیر معکوس کننده باید به حالت سرمایش برگردد مه در این حالت موجب می شود گار داغ وارد کندانسور شود و برفک های آن را ذوب کند. در این حالت گرمایش به مدت 10 ثانیه متوقف می شود و فن از کار می افتد و برفک زدایی 10 دقیقه طول می کشد، سپس فن و شیر 4راهه مجددا فعال می شود.

 این کار حتما یابد توسط نصاب های کولرگازی و تعمیرکاران کولرگازی انجام شود.

برفک زدایی در حالت سرمایش

مانند حالت گرمایشی می باشد، در این بخش کمپرسور 4 دقیقه باید خاموش شود و اگر قصد رطوبت گیری باشد باید 3دقیقه خاموش باشد.

برای مراقبت از کمپرسور در این موارد راه اندازی کمپرسور را به تاخیر می اندازند اگر آمپر آن به مدت 3 دقیقه بیشتر از حد مجاز بیشتر باشد کمپرسور خاموش می شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید