رادیاتور های قرنیزی در مقایسه سیستم گرمایش از کف و رادیاتور های معمولی (پره ای – پنلی)

از محاسن سیستم گرمایش از کف ، توزیع یکنواخت گرمایش می باشد که به نمودار گرمایش ایده آل نزدیک است لذا گرمایش قرنیز نیز دارای این ویژگی می باشد اما مشکل گرمایش از کف عدم دسترسی به تعمیرات می باشد. زیرا یکی از اصول اصلی انتخاب یک سیستم ، دسترسی آسان به تعمیرات سیستم می باشد که این مشکل در رادیاتورهای قرنیزی به دلیل اینکه برروی دیوار نصب می شود به راحتی رفع می گردد.

اما از سوی دیگر در رادیاتور های معمولی با توجه به اینکه دسترسی به تعمیرات آن آسان می باشد اما توزیع گرمایش در فضا یکنواخت نمی باشد. لذا در نمودار گرمایش ایده آل قرار نمی گیرد.

در سیستم گرمایش از کف زمان پاسخگویی گرمایش به سیستم بسیار کند می باشد یعنی مدت زمانی مابین ۶ الی ۸ ساعت طول می کشد تا گرما از مصالح کف ساختمان عبور کرده و به کف برسد بالعکس زمانیکه شما بخواهید دمای گرمایش از کف را کاهش دهید زمان زیادی طول میکشد تا دمای آن کاهش یابد.

چرا رادیاتور قرنیزی بهتر عمل می کند؟

 

گرمایش یکنواختی که توسط رادیاتور قرنیزی در سرتاسر اتاق ایجاد میشود همیشه دمای متعادلی در داخل فضا ایجاد می کند که اختلاف دمای زیادی در داخل فضا مشاهده نمی شود  بر خلاف رادیاتور های معمولی (پره ای و پانلی).

  • رادیاتور قرنیزی بر روی دیوار نصب می شود و دسترسی به تعمیرات آن براحتی انجام می شود بر خلاف گرمایش از کف.
  • رادیاتور قرنیزی بر روی دیوار نصب می شود و سرتاسر فضا را پوشش می دهد در نتیجه  زودتر دمای فضا را بالا می برد برخلاف رادیاتورهای معمولی و گرمایش از کف.
  • رادیاتور قرنیزی از پایین ترین نقطه شروع به گرمایش می کند ، دیوارها را سیاه نمی کند ؛فضا را اشغال نمی کند و مزاحم چیدمان دکوراسیون منزل نمی باشد برخلاف رادیاتورهای معمولی.

در سیستم رادیاتور های پره ای (رادیاتورهای معمولی) نیز زمان پاسخگویی به سیستم گرمایش در قیاس با گرمایش از کف بهتر می باشد اما با توجه به اینکه پره های رادیاتور در یک نقطه تمرکز دارند(منبع حرارتی یک نقطه می باشد) باز هم زمان گرم شدن فضا زیاد می باشد. معایب و مزایای سیستم گرمایش از کف و رادیاتورهای معمولی  بر آن شد تا ایده اولیه  این سیستم گرمایشی جدید ( رادیاتور قرنیزی) با نام  aluminum baseboard heating  ایجاد گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید