تفاوت بویلرهای چگالشی با سنتی

از تفاوت بویلرهای چگالشی با سنتی به طور خلاصه، میتوان به استفاده از گرمای نهان تبخیر، حجم و ابعاد، دمای دود خروجی و قطر و جنس دودکشها اشاره کرد.

 در بویلرهای غیر چگالشی گازهای حاصل از احتراق پس از گرم نمودن آب در گردش سیستم، با دمای بالا از طریق دودکش به محیط خارج تخلیه می گردد. تخلیه گازهای حاصل از احتراق با دمای بالای حدود 150 درجه، تلفات شدید انرژی را به ساختمان تحمیل می نماید.
⚫️ راندمان بالای عملکرد دیگ های چگالشی (كارآيي حدود۱۱۰%) از مهترین مزایای بهره گیری از این تجهیزات می باشد، گازهای حاصل از احتراق با دمای حدود 70 درجه به محیط تخلیه می گردد که بدین ترتیب حداکثر استفاده از حرارت موجود امکان پذیر می گردد.
⚫️کاهش دمای گاز خروجی در بویلرهای چگالشی سبب کاهش قطر لوله‌ها و همچنین استفاده از دودکش پلاستیکی به جای دودکش فلزی و سیمانی شده است.
⚫️ تنظیم نسبت سوخت به هوا در دیگهای سنتی با مشکلات فراوانی همراه بوده و بر این اساس، گاز مصرفی جهت تأمین بار حرارتی ساختمان افزایش می یابد.
⚫️ از دیگر معایب دیگ های غیر چگالشی به عدم امکان تنظیم ظرفیت عملکرد آن با بار حرارتی مورد نیاز ساختمان، حجم آب گیری بالا، محدودیت در دمای آب برگشتی و محدودیت در دبی آب در گردش سیستم می توان اشاره نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید