روش های عیب یابی در سیستم گرمایشی

قبل از شروع فرایند تعمیرات بهتر است عیب یابی را هر چند سطحی انجام دهیم تا با دید بهتر و دقیق تری فرآیند تعمیراتی را آغاز کنیم. همه مطالبی که در این بخش به آن اشاره می شود از تجربیات مهندسین و تکنسین های تعمیراتی و نگهداری شرکت لندیران میباشد که در ساختمانها ی مسکونی و اداری مشغول فعالیت های تعمیراتی و نگهداری می باشند. پس بهتر است قبل از اینکه نگران تعمیرات بشویم از اشکال پیش آمده در سیستم آگاه شویم.

اصولا وقتی به سراغ تعمیر کارها می رویم که احساس سرما در خانه و یا اداره می کنیم. قبل شروع هر فعالیتی ابتدا بهتر است ابتدا و انتهای سیستم گرمایشی خود را کنترل نماییم یعنی اینکه :

    انتهای سیستم را با چک کردن باز بودن شیر های شوفاژ و یا روشن بودن سیستم فن کوئل خود کنترل نمایید

    ابتدای سیستم گرمایشی را با کنترل روشن بودن دیگ آبگرم(‌بخار) و یا روشن بودن سیستم گرمایشی چیلر کنترل نمایید

با کنترل این دو قسمت ابتدا و انتهای سیستم را کنترل کردید در ادامه می توانید از واحد های دیگر در مورد وضعیت سیستم گرمایشی سوال نمایید. اگر واحدهای دیگر سیستم گرمایشی مشترکی با شما دارند و مشکل گرمایشی شبیه به شما ندارند ، مسئله تا حدود زیادی حل شده است. مسئله در سیستم داخلی منزل شماست. در این قسمت بهتر است شیر های ورودی سیستم گرمایشی به منزل خود را کنترل نمایید. اسن شیر ها که در موتورخانه قرار دارد در بسیاری از اوقات به صورت مستقل به طبقه و حتی واحد ها رفته است و ممکن است بسته و یا نیمه باز باشد. در غیر این صورت احتمالا سیستم شما به هواگیری دقیق احتیاج دارد تا هوای باقی مانده در آن خارج شده و ابگرم به سادگی در سیستم بچرخد.

در صورتی که مشکل در همه واحد ها باشد بهتر است قدم دوم در چک کردن سیستم را با یکدیگر انجام دهیم.

    شیر های وردی و خروجی آبگرم سیستم بسته را کنترل نمایید ممکن است آن ها بسته باشد و در صورت بسته بودن آبگرم نمی چرخد

    پمپ های گردش اب گرم در ساختمان را کنترل نماببم. بسیاری از مشکلات به دلیل عدم فعالیت دقیق پمپ گردشی ساختمان است

    منبع انبساط باز آبگرم را در پشت بام کنترل نمایید. ممکن است بدون آب مانده باشد که در این صورت آب کافی جهت چرخش وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید